zwierzaki w domu

Zwierzaki w domu – jak je upilnować?

Zwierzaki w domu – jak je upilnować?

Należy zauważyć, że w wielu domach traktuje się zwierzaki domowe praktycznie jak członków rodziny. Jeśli u nas również tak będzie to trzeba pamiętać, że zwierzaki w domu mają zarówno prawa jak i obowiązki. To ważna kwestia, o której będzie trzeba pamiętać. Między innymi musimy pamiętać o tym, że zwierzęta nie muszą być uwielbiane przez naszych gości tak jak przez nas. I jeśli tylko widać jakieś oznaki niepokoju czy strachu u naszego gościa będzie trzeba po prostu takiego zwierzaka schować. Można go przedstawić, pokazać, ale gdy coś się będzie złego działo nie ma sensu na siłę przekonywać naszego gościa, że akurat nasz pies jest najbardziej delikatny ze wszystkich i nie trzeba się go obawiać.

Jeśli chowamy zwierzaki w trakcie wizyty gościa będzie można poradzić sobie z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Miedzy innymi nie będzie obaw, że pies zniszczy buty gościa a kot usadowi się torebce kobiety, która nas odwiedzi. Będzie można także unikać sytuacji, w której zwierzak będzie skakał na nogi naszego gościa, pobrudzi spodnie czy doprowadzi do zniszczenia rajstop u kobiety.

Wspólne jedzenie

W pewnych domach jest taka praktyka, że zwierzaki jedzą z takich samych talerzy co mieszkańcy. Jednak to podejście jest błędne a przyzwyczajenie po prostu niehigieniczne. Oczywiście nie robimy tego przy gościach nie opowiadamy również o tym, że tak się właśnie zachowujemy, ponieważ nie będzie to o nas dobrze świadczyć. Jeśli w domu w ogóle taka praktyka jest to powinniśmy pamiętać, że dla gości trzeba mieć inne talerze. Warto również pamiętać, że nie karmimy zwierzaków naszych gości, ponieważ to nieeleganckie a jednocześnie goście mogą sobie tego nie życzyć. Nie bierzemy także cudzych psów na rękę, ponieważ nie wiadomo jak będą reagować.

Jeśli chodzi o naszych gości mogą być takie osoby, które mają alergię na futro. Jeśli taki problem istnieje powinniśmy raczej umawiać się na spotkania w kawiarniach. Jeśli alergia objawia się w naszym domu zawsze dobrze będzie mieć również pod ręką jakiś lek, który będzie można podać osobie, która będzie miała problem z alergią.

Jeśli chcemy kogoś w domu przenocować to dobrze będzie starać się o stworzenie komfortowych warunków. Dlatego musimy zadbać o to, by psa schować w takim miejscu, z którego nie będzie w stanie się wydostać. Jeśli pies pojawi się w pokoju naszego gościa będzie to niekorzystna sytuacja.

Jeśli chodzi o takie elementy jak smycz, kaganiec, sprzątanie po psie nie jest to wyłącznie pokaz naszej elegancji i dobrego wychowania, ale tak naprawdę jest to zawsze nasz obowiązek. Jeśli o takie kwestie nie będziemy dbali może dojść do sytuacji, w której ukarani zostaniemy mandatem. Do restauracji raczej zwierzaków nie zabieramy nawet jeśli restauracja tego nie będzie nam zabraniać.

Poprzedni Post: