pies dla samotnika

Osoba samotna – jakie zwierzę wybrać?

Osoba samotna – jakie zwierzę wybrać?

Przekonanie na temat singli istnieje takie, że dla człowieka będzie to jak wyrok. Nie zawsze jednak tak to wygląda i niektórzy będą sami o tym decydować. Można jednak zapewnić sobie jakieś towarzystwo kupując np. zwierzaka. Gdy chodzi o wybór zwierzęcia na pewno warto dowiedzieć się jaka konkretnie propozycja będzie najlepsza. Warto zobaczyć jakie uwarunkowania będą dotyczyć konkretnego rodzaju zwierzaków jakie będziemy mieli.

Pies – to najlepszy wybór?

U większości osób pojawi się pewnie pierwsza myśl, żeby zdecydować się na psa. Czy jednak będzie to dobra decyzja? W praktyce musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że pies to takie zwierzę, które będzie zajmować nam sporo czasu, dlatego trzeba sobie dobrze rozważyć, czy mamy na takie zwierzę czas. Należy sobie przemyśleć jak długo pracujemy oraz jak często wyjeżdżamy, ponieważ ma to znaczenie przy wyborze zwierzaka, czy rzeczywiście będziemy mieli czas, by psem się zajmować. Warto także przemyśleć sobie jakie mamy warunki lokalowe do tego, by mieć psa. Oczywiście jeśli już wybór padnie na psa trzeba sobie również przemyśleć jaka rasa w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej.

Wybór kota będzie lepszy?

Dla wielu osób to właśnie kto jest teoretycznie najlepszym przyjacielem, gdy chodzi o osoby samotne. To rzeczywiście zwierze, które może być dobrym towarzystwem. Jednak musimy pamiętać, że na plus będzie to, że zajmuje mniej czasu. Jeśli więc ktoś spędza poza domem wiele godzin to możliwe, żę pies będzie lepszym wyborem dla niego.

Ptak albo gryzoń?

Jeśli ktoś ma małe mieszkanie powinien także wybrać małego zwierzaka, który nie będzie również zajmował wiele czasu. Może być to ptak albo gryzoń, dla których to jedno karmienie i wymiana wody dziennie wystarczą. Jeśli chodzi o gryzonie dobrze adaptują się świnki morskie i króliki, nieco gorzej chomiki, które będą również krócej żyć. Będzie trzeba jeszcze myśleć o tym, by raz w tygodniu sprzątać w klatce. Jeśli chodzi o dzieci raczej unika się ptaków, z którymi akurat dzieci nie mają zbyt dobrego kontaktu. Natomiast dla dorosłych nie ma tutaj większej różnicy. Jedyne co będzie trzeba zrobić to badania na ewentualne alergie, jakie mogą się pojawiać na pióra oraz futro, to dość często obecnie spotykany problem. Jeśli tak będzie to można się zdecydować na wybór rybek. One również nie będą szczególnie absorbujące a można oczekiwać, że nie będą właśnie sprawiać takich problemów jakie występują, gdy chodzi o gryzonie czy ptaki i pojawiające się niekiedy alergie u wielu osób.

Poprzedni Post:
Następny Post: