koci katar - jak wyleczyć

Koci katar

Koci katar

“Koci katar” jest to potoczne określenie tak zwanego zespołu wirusowego zapalenia górnych dróg oddechowych. Ukazuje się, że krążące w kocim otoczeniu poszczególne wirusy i bakterie powodują jednocześnie infekcje oczu, jak i również górnych dróg oddechowych, a więc nosa i krtani czy tchawicy. Powodują one również ogólne osłabienie danego organizmu. W związku czym nie jest to na pewno choroba śmiertelna, skutkuje to tym, że osłabia dość mocno organizm kota oraz może nawet prowadzić do dość poważnych zmian w oczach.

Pamiętajmy zatem, że pełne wyzdrowienie jest możliwe w chwili po długotrwałym, a jednocześnie troskliwym leczeniu. Koci katar w najczęstszych przypadkach dotyczy licznych kociąt, jednak chorują również koty w zdecydowanie innymi wieku, jeżeli jednak nie posiadają aktualnych szczepień. Zadajmy sobie zatem pytanie, co powinno zwrócić szczególną uwagę? Należy tu wskazać między innymi: zaropiałe i brudne oczy bądź wyciek z oczu oraz widoczna ,,trzecia powieka”; następnie wskazuje się na prychanie oraz kichanie.

Powinno się również zaliczyć wyciek z nosa bez względu od jego wyglądu. Przedstawmy również temperaturę wyższą niż trzydzieści dziewięć i pół stopni bądź poniżej trzydziestu ośmiu stopni. Musimy mieć również na uwadze osowiałość oraz osłabienie. Każdy ze wskazanych objawów samodzielnie staje się powodem do wizyty u wybranego lekarza z zakresu  weterynarii. Jak musimy go wyleczyć? Ciepły dom oraz pełny brzuszek to jest podstawa wyleczenia kociego kataru. To właśnie Kocię, które jest jednocześnie najedzone oraz nie marznie na dworze na pewno szybciej wyzdrowieje. Jest on również w stanie zmobilizować siły obronne jego organizmu, aby zwalczyć zagrażające mu liczne infekcje.

Pamiętajmy jednak, że bez zapewnienia dachu nad głową i odpowiedniego do określonego wieku jedzenia leczenie nie przyniesie żadnych rezultatów. Należy również wskazać krople do oczu. Skutkuje to podawaniem do oka poszczególnych antybiotyków zwalczających poszczególne ,,zakażenia bakteryjne”. Muszą być również podawane kilka razy dziennie w zróżnicowanych odstępach czasowych(wskazuje się, ze optymalnie co cztery godziny). Dodatkowo często stosowane są środki pielęgnujące ową powierzchnię oka, które jednocześnie wspomagają leczenie. Ukazuje się, że zazwyczaj stan oczu poprawia się pierwszy.