choroby wątroby u kota

Choroby wątroby u kota

Choroby wątroby u kota

Omawiając choroby wątroby u kota ukazuje się, że wątroba u kota pełni ogrom ważnych funkcji, dlatego w przypadku uszkodzenia bądź niewydolności organizm naszego kota narażony zostaje na istotną ilość niebezpieczeństw. Ukazuje się, że do najistotniejszych funkcji tej wątroby należą między innymi: filtrowanie organizmu, następnie wspomaganie krzepnięcia krwi, jak i również wspomaganie trawienia tłuszczów przez produkcję żółci i magazynowanie krwi. Miejmy również na uwadze, że owa wątroba ma dużą zdolność owej regeneracji. Wskazuje się również, że nie jest ona ,,nieskończona”. Do przedstawionym upośledzenia funkcji tak ważnego organu jakim jest wątroba dochodzi w wyniku licznym zatruć (licznymi substancjami chemicznymi i lekami) i wszelkich infekcji. Ukazuje się również, że niebezpieczna dla wątroby naszego kota staje się również głodówka. Przedstawia się również, że do licznych chorób wątroby wszelkich kotów zalicza się między innymi niewydolność wątroby, jak i również zapalenie wątroby czy encefalopatia wątroby i stłuszczenie wątroby. Należy również wskazać na marskość wątroby oraz nowotwory wątroby.

Należy również zadać pytanie jakie tak naprawdę są najważniejsze objawy schorzeń wątroby. Ukazuje się, że do poszczególnych objawów, które wskazują zatem na schorzenie bądź niewydolność wątroby należą kolejno:

– słabsza krzepliwość krwi,

– powiększony brzuch,

– wodobrzusze,

– bolesność przy dotykaniu brzucha,

– biegunka,

– zażółcone białka oczu oraz błony śluzowe,

– osłabienie,

– nadmierna senność,

– ataki padaczkowe.

Jak przedstawia się owe diagnozowanie oraz leczenie? Zatem jeżeli zaobserwujemy jakiekolwiek dość niepokojące objawy, które jednocześnie nasuwają owe podejrzenie schorzenia wątroby to jak najszybciej powinniśmy udać się z naszym kotem do weterynarza. Należy również ukazać, że kocia wątroba to wrażliwy organ i do jej uszkodzeń, jak i również niewydolności może również dojść w dość krótkim czasie. W związku z czym tak ważne staje się, aby nie lekceważyć tych objawów oraz nie zwlekać z wizytą u określonego weterynarza. Pamiętajmy, że dieta dla kota chorującego na wątrobę powinna w szczególności oszczędzać opisywany organ oraz wspomagać proces regeneracji.