alergia pokarmowa u kota

Alergia pokarmowa u kota

Alergia pokarmowa u kota

Alergie pokarmowe są jednym z dość popularnych rodzajów alergii u kotów. Skutkuje to tym, że owa alergia może również doprowadzić do zróżnicowanego rodzaju powikłań zdrowotnych, a nie określonego kontrolowana do sytuacji przedstawianego zagrożenia życia naszego zwierzaka. Zatem musimy dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób rozpoznać wskazane objawy alergii oraz jak najlepiej sobie z nią radzić. Zadajmy więc zapytanie co tam naprawdę uczula naszego kota? Faktem jest, że alergenem, a więc substancjami powodującymi swoistą reakcję systemu immunologicznego, mogą być zróżnicowane pokarmy, które zawiera każdy element diety naszego zwierzaka. Ukazuje się, że najczęściej to kurczak, jak i również ryba czy wołowina, jak i również mleko bądź zboża, takie jak na przykład owies czy soja – to one są dodawane do poszczególnych karm. Pamiętajmy więc, iż wykrycie poszczególnego alergenu może być dość kłopotliwe zwłaszcza w momencie, gdy nasz kot jest bardzo dobrze karmiony przynajmniej jednym rodzajem dostępnego pożywienia. Zadajmy sobie również pytanie, jakie są tak naprawdę objawy alergii u naszego kota.

Na pewno warto wskazać, że występują dwa rodzaje objawów przedstawianej alergii. Do pierwszego zalicza się na pewno natychmiastową reakcję, która występuje niedługo po spożyciu posiłków. Wskazuje się, że mogą to być dość gwałtowne, a co za tym idzie długotrwałe wymioty oraz biegunka, jak i również opuchlizna w pewnych okolicach pyszczka oraz uszu. Następnie ukazuje się, że drugim, dość częstym rodzajem są bez wątpienia objawy długofalowe, które są jednocześnie rozpoznawane przy zdecydowanie słabszych stanach alergicznych. Skutkuje to tym, że najczęściej można tu wskazać łupież, jak i również skłonność naszego kota do dość intensywnego drapania i wylizywanie, które jest jednocześnie spowodowane dość mocnym swędzeniem skóry naszego pupila. W związku z czym faktem jest, że wszystkie pazury naszego kota są dość ostre, a jego język szorstki, a co za tym idzie szybko mogą spowodować powstawanie licznych ran. Pamiętajmy również, że dość często można również zauważyć dość wzmożoną utratę sierści, a co za tym idzie również powstawanie łysych plam na całym ciele. Ukazuje się również, że częstym objawem są ropne narośle oraz wybroczyny. Pamiętajmy również, że kot cierpiący z powodu licznych alergii może również być dość osowiały oraz szukać kontaktu ze swoim właścicielem. Faktem jest, że owy brak żywotności jest dość widoczny u małych kotków, w związku z czym są one zdecydowanie bardziej aktywne oraz wszędobylskie niż te dorosłe zwierzęta.

Podsumowując w powyższym artykule ukazano, że alergenem, a więc substancjami powodującymi swoistą reakcję systemu immunologicznego, mogą być zróżnicowane pokarmy, które zawiera każdy element diety naszego zwierzaka. Ukazuje się, że najczęściej to kurczak, jak i również ryba czy wołowina, jak i również mleko bądź zboża, takie jak na przykład owies czy soja – to one są dodawane do poszczególnych karm. Wskazano również, że wykrycie poszczególnego alergenu może być dość kłopotliwe zwłaszcza w momencie, gdy nasz kot jest bardzo dobrze karmiony przynajmniej jednym rodzajem dostępnego pożywienia.

Poprzedni Post:
Następny Post: